Osim ljut na igrače

Željezničar golom Štilića savladao Tuzla City

Nogometaši Željezničara pobijedili su večeras na Grbavici ekipu Tuzla Cityja sa 1:0, u susretu 22. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.
Sport / Nogomet | 08. 03. 2020. u 20:24 Fena

Željezničar je tako došao do 12. pobjede u sezoni kojom je zadržao drugo mjesto na tablici uoči posljednje trećine prvenstva.

Pogodak odluke postigao je Semir Štilić u 50. minuti.

Željezničar je tijekom cijele utakmice bio bolji, ali su gosti iz Simin Hana uspijevali u prvom poluvremenu da osujete sve napade izabranika Amara Osima.

Početkom drugog dijela Željezničar uspijeva postići pogodak. Najbolji igrač domaće ekipe Semir Štilić još jednom je pokazao kvalitetu i iz slobodnog udarca sa dvadesetak metara savladao Fejzića.

Minutu ranije Kostić je dobio drugi žuti karton zbog prekršaja nakon kojeg je Štilić postigao pogodak, što je domaćim uveliko olakšalo posao do kraja meča.

Trener Željezničar Amar Osim usprkos pobjedi nije bio pretjerano zadovoljan nakon utakmice, izjavivši da je njegova ekipa trebala ostvariti uvjerljiviju pobjedu, dodajući da profesionalni igrači ne bi smjeli promašivati šanse kao njegovi izabranici u ovoj utakmici.

Željezničar u posljednju trećinu sezone ulazi sa druge pozicije s tri boda zaostatka za gradskim rivalom Sarajevom, s kojim će snage odmjeriti u 24. kolu na Koševu.