Pecara

Hercegovački derbi bez pobjednika: Široki i Zrinjski odigrali mršavih 1:1

Hercegovački derbi koji su u Širokom Brijegu igrali istoimeni domaćin i gosti iz Mostara HŠK Zrinjski završio je podjelom bodova rezultatom 1:1. Golove su za goste postigli Filipović i za domaćine Ćorić.
Sport / Nogomet | 08. 03. 2020. u 19:54 Bljesak.info

Hercegovački derbi koji su u Širokom Brijegu igrali istoimeni domaćin i gosti iz Mostara HŠK Zrinjski završio je podjelom bodova rezultatom 1:1. Golove su za goste postigli Filipović  i za domaćine Ćorić.

Utakmica u Širokom počela je bez prilika i uglavnom na sredini terena. Osim dva kornera za Široki, do dvadesete minuta nije bilo uzbuđenja. Tada je u dvadesetoj minuti Bilbija uputio opasan udarac prema Zlomisliću. Lopta je otišla iznad gola.

Kao da je to bila najava pogotka pet minuta kasnije kada su gosti iz Mostara poveli. Filipović je zatresao mrežu nakon što je golman Zlomislić obranio udarac Bilbije. Odmah nakon toga još jedna izgledna prilika Zrinjskog, ali bez promjene rezultata.

Nakon primljenog pogotka, domaćini polako konsolidiraju redove i pokušavaju povratiti igru u svoju koristi. Prvo prijete u 33. minuti, da bi do izjednačujućeg pogotka došli dvije minute kasnije. Ćorić je odlično reagirao nakon ubačaja sa strane i poravnao rezultat na 1:1.

Do kraja prvog poluvremena, osim dosta prekida, nije bilo uzbuđenja ni promjene rezultata.

U nastavku susreta, uspavanka bez izglednih prilika sve do 67. minute. Tada je Široki postigao pogodak, no pomoćni sudac je signalizirao zaleđe. Kod Zrinjskog se ozlijedio Barbarić koji nije mogao nastaviti utakmicu

Do kraja utakmice domaćini su preuzeli inicijativu i loptu imali više u svome posjedu, ali ništa konkretnije nisu uspjeli napraviti ni jedni ni drugi.

NK Široki Brijeg: Zlomislić, Cipetić, Barišić, Ćorić, Marić, Radeljić, Vukoja, Glavaš, Jurić, Hrkač, Pervan.

HŠK Zrinjski: Horkaš, Zlomislić, Barbarić, Rugašević, Jakovljević, Rustemović, Filipović, Zec, Tičinović, Škrbić, Bilbija.