Prijateljska utakmica

(Ne)prijateljski susret Zrinjskog i Željezničara: Remi i dva crvena kartona

Ovaj meč ujedno je bio i generalna proba za oba tima pred nastavak Premijer lige BiH.
Sport / Nogomet | 15. 02. 2020. u 16:25 Bljesak.info

Prijateljska utakmica HŠK Zrinjski i FK Željezničar odigrana u Međugorju završila je bez pogodaka.

Žestoko se igralo u ovom duelu od prve minute iako se radilo o pripremnom meču pred start drugog dijela sezone.

Na otvaranju se moglo vidjeti nekoliko startova, falilo je međutim one prave igre, a Plemići su imali nešto konkretnije pokušaje preko Filipovića u prvih pola sata igra.

Međutim, najbolju šansu u prvom dijelu ima Željezničar. Ivan Lendrić je u 32. minuti pogodio stativu, da bi u finišu prvog poluvremena oba fudbalera ostala s igračem manje. Nakon gužve crvene kartone zaradili su Bilbija i Alispahić.

Treba istaknuti  da je Zrinjski u prvom dijelu i zatresao mrežu sarajevskog tima, ali je pogodak Kunića poništen zbog zaleđa.

Rustemović je otvorio drugo poluvrijeme udarcem iz slobodnjaka preko gola Željezničara, da bi potom Čirjak zaprijeto Eriću sa 20-ak metara, no golman tima s Grbavice brani.

Bivši igrač Željezničara Asim Zec imao je dvije jako dobre šanse da donese prednost svom timu, no nije bio precizan.

Zec je potom i u 80. minuti pokušao, no nije zabio, da bi zatim i Škrbić zaprijetio Eriću, nije uspio da pogodi. Ostalo je do kraja 0:0 i oba tima su nulom najavili početak drugog dijela sezone.

Trenutak koji je obilježio utakmicu dogodio se u finišu prvog poluvremena prijateljske utakmice između Zrinjskog i Željezničara kada je došlo do naguravanja igrača ova dva tima nakon čega je sudac morao pokazati dva crvena kartona.

Naime, Nemanja Bilbija i Mehmed Alispahić su ušli u sukob u kaznenom prostoru Željezničara, nakon čega je došlo do naguravanja u kojem je sudjelovao veći broj igrača obje momčadi, a kada se sve nakon nekoliko minuta smirilo, sudac je pokazao dva crvena kartona.