Derbi kola

Široki Brijeg preokretom na Pecari srušio Sarajevo

Širokobriježani su preokretom u završnici slavili protiv Sarajeva
Sport / Nogomet | 18. 02. 2018. u 19:20 Bljesak.info

Nogometaši Širokog Brijega slavili su preokretom protiv Sarajeva 2:1 u derbi susretu 19. kola Premijer lige BiH igranom pred oko 3.000 gledatelja na stadionu Pecara.

Iz prvog dijela susreta vrijedi izdvojiti diskutabilno poništen pogodak Luke Menala koji je lobovao vratara, no pomoćni sudac je sa zakašnjenjem svirao zaleđenje. Ubrzo nakon toga Hebibović je pogodio vratnicu.

U drugom dijelu susreta igralo se puno bolje, a gosti iz Sarajeva prvi su došli u vodstvo. Emir Halilović najbolje se snašao u gužvi ispred Bilobrkovih vrata i pogađa za 0:1 u 64. minuti.

Samo tri minute kasnije Luka Menalo glavom matira vratara ''Bordo'' momčadi nakon ubačaja iz kornera Stjepana Lončara.

U 81. minuti Pecara je proključala. Stipo Marković je ubacio loptu, a Josip Ćorić pogađa za 2:1 i tri velika boda kojim su ''Plavo-bijeli'' izbili na treće mjesto premijerligaške ljestvice ostavivši Sarajevo na četvrtom mjestu s tri boda manje.

Minuta šutnje

Prije početka utakmice održana je minuta šutnje za preminule dr. Vlatka Krešića, dugogodišnjeg liječnika u NK Široki Brijeg i Darinka Ćužića, bivšeg predsjednika NK Široki Brijeg.