1:1

Liga prvaka: Trnava izbacila Zrinjski

Slovaci će u drugom pretkolu Lige prvaka, igrati protiv varšavske Legije, a Mostarci natjecanje nastavljaju u kvalifikacijama Europske lige protiv Vallette s Malte.
Sport / Nogomet | 18. 07. 2018. u 20:40 Bljesak.info

Nogometaši Zrinjskog i Trnave su na stadionu pod Bijelim brijegom odigrali 1:1 u uzvratnom susretu prvog pretkola Lige prvaka.

Zrinjski je odigrao loše prvo poluvrijeme u kojem su jedinu pravu šansu "Plemići" imali u 13. minuti kada je Ognjen Todorović s nekih pet-šest metara iskosa pogodio vratnicu.

Samo dvije minute kasnije Slovaci su zabili gol, i to nakon prekida. Jakub Rada ubacio je loptu u šesnaesterac Zrinjskog, a glavom je pogodio Boris Godal.

Gol je potpuno presjekao domaću momčad koja do odmora nije odigrala gotovo ništa.

Zrinjski je u nastavak ušao puno bolje i angažiranije, a takav pristup nagrađen je izjednačujućim pogotkom u 58. minuti. Bila je to solo akcija Todorovića, koji je s lijeve strane ušao u sredinu i jakim i preciznim udarcem s više od 20 metara svladao gostujućeg vratara za 1:1.

Tako se slovački predstavnik, zbog gola u gostima, kvalificirao u drugo pretkolo gdje će igrati protiv varšavske Legije.

Prvak Bosne i Hercegovine Zrinjski natjecanje nastavlja u kvalifikacijama Europske lige protiv Vallette s Malte.