Derbi na Koševu

Ahmetović sa tri gola potopio Široki

Prvo ime susreta bio je Mersudin Ahmetović koji je postigao hat-trick (12', 26' i 63')
Sport / Nogomet | 02. 11. 2019. u 18:55 Bljesak.info

Sarajevo je u derbi susretu 15. kola Premijer lige BiH savladalo na Koševu ekipu Širokog Brijega sa 3:0.

Prvo ime susreta bio je Mersudin Ahmetović koji je postigao hat-trick.

Domaći su poveli u 12. minuti. Hebibović je sa strane ubacio loptu u šesnaesterac gostiju iz Širokog Brijega, a siguran realizator bio je Mersudin Ahmetović.

Isti igrač je u 26. minuti povisio na 2:0, a ovaj put u ulozi asistenta bio je Đokanović.

U 63. minuti Ahmetović postiže i treći pogodak i postavlja konačan rezultat utakmice.

Sarajevo je došlo do devete pobjede u sezoni kojom se izdvojilo na čelu ljestvice s 31 bodom, četiri više od drugoplasiranog Tuzla Cityja i pet više od Željezničara koji ima utakmicu manje.