Gojković je povisio na 2:0, da bih konačnih 3:0 postavio Čurjurić.
Sport / Nogomet | 25. 09. 2019. u 17:22 Bljesak.info

Veoma važnu pobjedu u gostima upisao je u srijedu u Tuzli mostarski Zrinjski.

Gosti iz Grada na Neretvi slavili su na Tušnju nad Slobodom s visokih 3:0.

Za 1:0 zabio je Rustemović iz jedanaesterca, što je i bio rezultat prvog poluvremena.

Gojković je povisio na 2:0, da bi konačnih 3:0 za Plemiće postavio Čurjurić.

Domaća ekipa imala je priliku smanjiti na 3:1 u 75. minuti kada je Slobodi dosuđen jedanaesterac, ali vratar Zrinjskog brani udarac Pršeša.

Ovom pobjedom Zrinjskio je preuzeo drugo mjesto na ljestvici ispred Željezničara koji ima isti broj bodova i utakmicu manje.

Drugi predstavnik Mostara, Velež, nakon preokreta je slavio u Vrapčićima protiv Tuzla Cityja.

Radnik je u Bijeljini pobijedio ekipu Čelika sa 2:1 i učvrstio se na petom mjestu prvenstvene ljestvice. Maksimović je domaće doveo u vodstvo u 2. minuti, a gosti iz Zenice došli su do poravananja golom Dilavera u 14. minuti. Ipak, Radnik u 32. minuti postiže drugi pogodak, ponovo preko Maksimovića i dolazi do pete pobjede u sezoni.