Mostarci stopostotni

Zrinjski rutinski protiv Čelika, gostujuće slavlje Veleža

'Plemići' su lagano stigli do tri boda.
Sport / Nogomet | 22. 09. 2019. u 18:11 Bljesak.info

Zrinjski je u 9. kolu Premijer lige bez većih problema svladao zenički Čelik rezultatom 3:0.

Nakon početnog ispitivanja snaga Zrinjski je iz prve šanse uspio da zatrese mrežu čelika.

Igrala se 16. minuta. Rugašević je ubacio za Govedaricu, a ovaj lijepim udarcem pogađa mrežu zeničkog tima za prednost od 1:0.

Samo četiri minute kasnije još jedna odlična akcija i drugi gol Plemića. Rugašević je ponovo kreator, a ovog puta Čurjurić prekrasno pogađa za 2:0.

Do kraja prvog dijela domaći sastav je lagano igrao i nije previše jurišao. Uspjeli su stvoriti još dvije dobre šanse preko Rustemovića i Govedarice, ali je do poluvremena ostalo 2:0.

Samo što je počelo drugo poluvrijeme tim Harija Vukasa lagano završava posao u ovom susretu. Igrala se 54. minuta kada Tomislav Barbarić sjajno skače nakon kornera i pogađa za 3:0.

Imao je Zrinjski još nekoliko šansi do kraja. Čurjurić je bio najbliži golu, a gosti su u 74. minuti ostali i sa igračem manje nakon što je isključen Huseinbašić zbog prigovora.

Do kraja je ostalo 3:0 iako je bilo šansi za promjenu rezultata, te je Zrinjski lagano stigao do tri boda.

Velež je u 9. kolu Premijer lige BiH gostovao u Ugljeviku kod Zvijezde 09, a na kraju su Rođeni slavili veoma važnu pobjedu rezultatom 1:2.

Vehabović je u 59. minuti pogodio za vodstvo Rođenih od 1:0, ali u 75. minuti Stjepanović je pogodio za 1:1. Činilo se da će Velež ostati bez pobjede i tri boda, a onda jedan od najboljih igrača ove ekipe Brandao postiže novi gol i u 78. minuti donosi, na kraju će se ispostaviti, tri boda 'Rođenima'.

Zrinjski je današnjom pobjedom nastavio pobjednički niz na domaćem terenu. "Plemići" su u dosadašnja četiri susreta na stadionu pod Bijelim brijegom upisali četiri pobjede pri tome ne primivši niti jedan gol.

S tri nova boda momčad Harija Vukasa primaknula se vodećem trojcu. Tuzla City je prvi s 20 bodova, drugi Željezničar ima 19, treće Sarajevo 17, a četvrti Zrinjski sada je na 16 bodova. Čelik je osmi s 12.