1/4 finale Kupa BiH

Široki Brijeg preokretom na Pecari slavio protiv Borca

Širokobriježani su uspjeli u prvom poluvremenu preokrenuti rezultat.
Sport / Nogomet | 27. 02. 2019. u 20:50 Bljesak.info

Nogometaši Širokog Brijega pobijedili su Borac 2:1 u prvom susretu četvrtfinala Kupa BiH igranom na stadionu Pecara u Širokom Brijegu.

Banjalučka momčad došla je u vodstvo u 16. minuti, a strijelac je bio Stojan Vranješ.

Par minuta nakon pogotka, sudac Elvis Mujić nije dosudio jedanaesterac za Širokobriježane kada je branič Borca igrao rukom u kaznenom prostoru. Zbog burne reakcije ''požutio'' je kapetan domaćih Dino Ćorić.

Ipak, do kraja poluvremena ''Plavo-bijeli'' su uspjeli preokrenuti rezultat.

Prvo je u 29. minuti odličnu akciju pogotkom okrunio Mateo Marić, a u 45. minuti, također iz sjajne akcije domaćih, za 2:1 pogodio je Mato Stanić kojemu je ovo bio prvijenac u dresu Širokog Brijega.

U drugom dijelu susreta Široki Brijeg je nastavio s dominacijom na terenu, imao je nekoliko izrazitih prilika, no do trećeg pogotka izabranici Goce Sedloskog nisu uspjeli doći. Gosti iz Banja Luke su u 80. minuti bili najbliže pogotku, no udarac glavom napadaču iz neposredne blizine obranio je mladi vratar Martin Zlomislić.

Uzvratni susret igra se 13. ožujka u Banja Luci.