Pobjeda protiv Nigerije

Hrvatska nakon 20 godina otvorila SP pobjedom

''Vatreni'' su nakon 20 godina uspjeli slaviti u prvoj utakmici na svjetskom prvenstvu.
Sport / Nogomet | 16. 06. 2018. u 22:55 Bljesak.info

Hrvatska nogometna reprezentacija je nakon 20 godina čekanja otvorila svjetsko prvenstvo pobjedom, nakon što je u susretu 1. kola D skupine SP-a u Rusiji pobijedila Nigeriju 2:0.

Vatreni su dobro otvorili susret i stvarali prilike, a ''Super orlovi'' su popustili u 32. minuti kada je Etebo postigao autogol. Luka Modrić je izveo korner s desne strane, loptu je s prve vratnice prebacio Ante Rebić koju je glavom pogodio Mario Mandžukić, a ona se odbila od Eteba za veliko slavlje brojnih navijača na stadionu u Kalinjingradu.

U 70. minuti nigerijski branič William Ekong je srušio Mandžukića u kaznenom prostoru, a brazilski sudac Ricci dosudio jedanaesterac kojeg je sigurno realizirao Luka Modrić.

Hrvatska je zadnji puta na svjetskim prvenstvima slavila u prvoj utakmici daleke 1998. godine i to protiv Jamajke (3:1).

U prvoj utakmici D skupine Argentina i Island su igrali 1:1.

U 2. kolu 21. lipnja igraju Argentina i Hrvatska u Njižnem Novgorodu, a dan kasnije se sastaju Nigerija i Island.