SP 2018

Island šokirao Argentinu, Messi tragičar utakmice

Islanđani su u svom debitantskom nastupu na SP-u osvojili bod protiv Argentine.
Sport / Nogomet | 16. 06. 2018. u 17:00 Bljesak.info

U prvom susretu D skupine Svjetskog prvenstva u Moskvi su nogometaši Argentine i Islanda odigrali 1:1, a tragičar utakmice je Lionel Messi koji nije realizirao jedanaesterac.

''Gaučosi'' su dominaciju okrunili u 19. minuti kada je Kun Aguero ukrotio jednu odbijenu loptu i pospremio je pod gredu. Ipak, samo četiri minute kasnije Finnbogason je bio najspretniji pred vratima Argentine i izjednačio na 1:1, a s tim se rezultatom otišlo na odmor.

U drugom poluvremenu Argentina je zavladala travnjakom i u 65. minuti zaradila penal kada je Magnusson srušio Banegu, ali u ključnom trenutku zakazao je Lionel Messi kojeg je Halldorsson pročitao i obranio mu udarac s bijele točke.

Do kraja utakmice Islanđani su se isključivo branili, ali svi udarci Argentinaca prema golu Halldorssona bili su zaustavljeni od islandskog vratara ili su završili pokraj gola.