Srušena tradicija

Zrinjski nadigrao Željezničar za prvo slavlje na Grbavici!

Sport / Nogomet | 23. 08. 2014. u 20:49 S. M.

Prvi put otkako se igra zajednička Premier liga mostarski Zrinjski slavio je na Grbavici. Aktualni prvak prekinuo je ovu tradiciju pobjedom 2:0 u derbiju kola kod sarajevskog Željezničara.

U utakmici kojoj je zbog velikog nevremena prijetila odgoda Mostarci su slavili pogocima u drugom dijelu. Prvo je Stevo Nikolić na asistenciju Mile Pehara sjajno pogodio pod gredu domaćeg gola, a onda je u 68. minuti Ivan Crnov, koji je ušao samo nekoliko minuta ranije, pogodio za udvostručenje vodstva.

U 77. je Željezničar mogao smanjiti no šut Varee zaustavio je novi reprezentativac Dujković. U samoj završnici Dujković je opet zaustavio dobru priliku domaćih i rezultat se nije mijenjao.

Zrinjski je ovom pobjedom nagovijestio šampionsku formu iz prošle sezone, dok je Željezničar definitivno potvrdio da ne spada u najuži krug favorita za osvajanje novog naslova.

Gosti su ovu pobjedu, prvu u gostima kod Željezničara, proslavili sa stotinjak svojih navijača koji su stigli na stadion pred kraj prvog dijela.

U drugom susretu večernjeg programa banjalučki Borac je na svom terenu pobijedio zenički Čelik s 1:0. Strijelac jedinog gola bio je Subić u 31. minuti.