Hercegovački derbi

Zrinjski na Pecari slavio protiv Širokog

Sport / Košarka | 13. 11. 2016. u 17:57 D.L.

Košarkaši Širokog poraženi su na Pecari od Zrinjskog 73:79 (21:26, 22:14, 19:20, 11:17) u derbi susretu četvrtog kola Lige 10. Bio je to prvi domaći poraz Širokog te prva gostujuća pobjeda Mostaraca.

Gosti su puno bolje otvorili utakmicu te su nakon prve četvrtine imali prednost od 21:26. U drugoj četvrtini domaći su puno bolje zaigrali te su na odmor otišli s vodstvom od 43:40. Do kraja susreta gledali su uzbudljiv susret, no u posljednjoj četvrtini iskusnija momčad Zrinjskog nije dopustila preokret te su slavili rezultatom 73:79.

Mostarce je do pobjede predvodio Draško Knežević s 26 koševa. Dvoznamenkasti su još bili Šamadan (12), Demić (11) te Princ i Begić oba po 10 koševa.

Širokom nije pomogao niti double-double kapetana Ivana Karačića (16 koševa, 11 skokova) i Ante Đuguma (15 koševa, 11 skokova). Kod domaćih vrijedi još izdvojiti Kevina Browna s 13 koševa.