Derbi kola

Zrinjski i Sarajevo remizirali u solidnoj utakmici pred ispunjenim tribinama

Sport / Nogomet | 18. 10. 2014. u 15:51 I. M.

U derbiju 11. kola Premier lige Bosne i Hercegovine u Mostaru su Zrinjski i Sarajevo odigrali 1:1. Po prekrasnom vremenu i pred oko 5.000 gledatelja na stadionu pod Bijelim brijegom, među kojima je bila i grupa gostujućih navijača, obje momčadi dobile su po poluvrijeme.

Mostarci su nakon prvog poluvremena vodili s 1:0 golom Ivana Crnova, a Sarajevo je izjednačilo preko Ševke Okića. Domaći su u prvom dijelu promašili i jedanaesterac, točnije Bandović je obranio šut Crnova, a u drugom je Bilbija pogodio stativu, tako da je remi možda i najrealniji rezultat.

Nekadašnji golgeter Veleža Meho Kodro, današnji trener Sarajeva, ostao je neporažen u svom povratku pod Bijeli brijeg, no više zadovoljstva može imati njegov kolega Branko Karačić čija je momčad zadržala tri boda prednosti ispred Sarajeva.

Prvo poluvrijeme obilježila je oprezna igra obje ekipe. Zrinjski je napadao, Sarajevo prijetilo iz kontranapada, a prva uzbuđenja dočekali smo u zadnjih dvadesetak minuta.

U 27. minuti domaći su tražili crveni karton za Amera Dupovca, no nisu dobili ono što su tražili. Naime, Deni Simeunović je stigao prije lopte do Dupovca, no nakon kontakta pao je na travu ali sudac Jakupović nije svirao niti prekršaj.

Nogometaši i stručni stožer Zrinjskog žestoko su prosvjedovali, ali samo je domaći igrač Vuina Šćepanović dobio žuti karton. Samo par minuta kasnije Jakupović je dosudio penal za Zrinjski.

Mario Barić povukao je Šćepanovića i sudac je pokazao na bijelu točku. Jedanaesterac je izveo Ivan Crnov, no Dejan Bandović mu je uhvatio loptu! Crnov se iskupio nekoliko minuta kasnije. Jedan ubačaj s desne strane došao je do veznjaka Zrinjskog koji je smirio loptu i šutirao, a ona je uz Barićevu pomoć prevarila Bandovića.

Sarajevo je tek u drugom dijelu krenulo ofenzivnije i to im se isplatilo u 55. minuti. Barić je ubacio s lijeve strane a Ševko Okić najviše je skočio i glavom zakucao pod prečku domaćeg gola.

Deset minuta kasnije gosti su imali stopostotnu šansu, no šut Nemanje Bilbije golman Dujković skreće u stativu. Nakon te šanse obje ekipe propustile su po nekoliko prilika, gosti su imali nešto izglednije, no siguran na golu domaćina bio je reprezentativni vratar Dujković.