preokret za pobjedu

Zmajevi slavili na Cipru i izborili dodatne kvalifikacije

Sport / Nogomet | 13. 10. 2015. u 20:24 S. M.

Reprezentacija Bosne i Hercegovine osvojila je treće mjesto u kvalifikacijskoj skupini B i igrat će u dodatnim kvalifikacijama za odlazak na Euro u Francuskoj!

BiH je u Nikoziji svladala Cipar s 3:2 i potvrdila treće mjesto, no utakmica nije prošla bez stresova za ekipu Mehmeda Baždarevića. Naime, nakon vodstva prelijepim pogotkom Harisa Medunjanina u 13. minuti, Ciprani su za samo devet minuta preokrenuli rezultat na 2:1.

Ipak, Medunjanin je drugim pogotkom u 44. minuti donio mir Zmajevima, a Milan Đurić je u 67. donio potvrdu prolaska u doigravanje. Đurić je tako postao pravi junak, jer je i tri dana ranije postigao pogodak Walesu.

U ovoj grupi prvo mjesto osvojila je Belgija pobijedivši Izrael, Wales je drugi, a BiH će svog protivnika doznati u nedjelju kada je ždrijeb dodatnih kvalifikacija.

Prve utakmice dodatnih kvalifikacija igrat će se između 12. i 14. studenoga, a uzvrati između 15. i 17. studenoga.

Cipar - Bosna i Hercegovina 2:3
Belgija - Izrael 3:1
Wales - Andora 2:0

1. Belgija 10 7 2 1 24:5 23
2. Wales 10 6 3 1 11:4 21
3. Bosna i Hercegovina 10 5 2 3 17:12 17
4. Izrael 10 4 1 5 16:14 13
5. Cipar 10 4 0 6 16:17 12