2:0

U odličnoj atmosferi na Pecari Široki slavio protiv Veleža

Sport / Nogomet | 14. 09. 2014. u 18:49 D.L.

U derbiju 7. kola Premijer lige BiH, u odličnoj sportskoj i navijačkoj atmosferi pred 2.000 gledatelja na stadionu Pecara, Široki Brijeg je pogocima Pehara i Kožulja svladao mostarski Velež 2:0.

Široki u utakmicu i nije najbolje ušao, Velež je pritiskao prvih desetak minuta, a nakon toga domaći su uzeli konce igre u ruke. Tvrda utakmica s puno duela i prekrašaja na sredini terena obilježila je prvo poluvrijeme.

U nastavku Široki je puno bolje igrao, a dobra igra rezultirala je vodstvom u 46. minuti kada za 1:0 pogađa Mate Pehar. Obrana gostiju napravila je grešku, loptu je presjekao Pehar koji se sam našao pred vratarom Đokićem i postiže svoj prvi ovosezonski pogodak.

Igrala se 69. minuta susreta, gužva u šesnaestercu 'Rođenih', lopta dolazi do Zvonimira Kožulja koji prizemnim udarcem s vrha šesnaesterca udvostručuje vodstvo.

Do kraja susreta obje momčadi imale su dobre šanse za postizanje pogotka, no mreže se nisu tresle. Večeras je posebno raspoložen bio kapetan Wagner Santos Lago koji je svojim slalomima izluđivao Veležovu obranu, a na žalost domaćih navijača svoju odličnu igru nije večeras uspio okruniti pogotkom.

Široki Brijeg je ovom pobjedom ponovno preuzeo vrh ljestvice koju je Zrinjski držao jedan dan.

Prije utakmice igrači Širokog Brijega su na teren izašli u majicama na kojima je bila čestitka Škriparima povodom 18. rođendana te su iste poklonili najvatrenijim navijačima 'Plavo-bijelih'. Na poluvremenu utakmice klub je navijače nagradio ulaznicama za utakmicu Široki Brijeg - Sarajevo, majicama Širokog Brijega te glavnom nagradom - dres NK Široki Brijeg.