Derbi kola

Široki Brijeg pred 3.000 gledatelja na Pecari slavio protiv Sarajeva

Sport / Flash | 28. 09. 2014. u 18:24 D.L.

Široki Brijeg je u derbiju 9. kola Premijer lige BiH, pred oko 3.000 gledatelja na stadionu Pecara, pogotkom Ivana Buhača slavio protiv Sarajeva 1:0.

Na Pecari se igrala tvrda utakmica, obje momčadi su prijetile te se dalo naslutiti da u večerašnjem derbiju neće biti puno pogodaka.

Široki je došao u vodstvo u 34. minuti preko Ivana Buhača nakon što mu je sjajnu loptu uputio kapetan Wagner. Buhač se sam našao pred vratarom Bandovićem, prevario ga te loptu poslao u praznu mrežu.

Do kraja prvog dijela Sarajevo je pritiskalo, ali nije uspjelo izjednačiti.

U nastavku susreta puno bolja igra 'Bordo' momčadi koja je najveću šansu imala u 50. minuti kada Duljević pogađa vratnicu.

Do kraja susreta tenzije na terenu su porasle, a pred sami kraj utakmice druge žute kartone odnosno crveni karton dobili su kapetan Sarajeva Džemal Berberović te u 90. minuti igrač Širokog Brijega Dino Ćorić.

Široki je ovom pobjedom na svoj konto upisao 23 boda te sada bježi drugoplasiranom Željezničaru tri boda, a Zrinjskom četiri.

Široki Brijeg u srijedu u 16:30 sati na Pecari dočekuje Željezničar u prvoj utakmici osmine završnice Kupa BiH.