drama u karslruheru

Semafor će i dalje odbrojavati: HSV ostao prvoligaš!

Sport / Nogomet | 01. 06. 2015. u 19:39 S. M.

HSV-ov semafor i dalje će odbrojavati. Hamburger SV ostao je u 1. Bundesligi i 51 godinu i 280 dana.

U razigravanju za ostanak u Bundesligi HSV je nakon dvije utakmice bio bolji od trećeg iz 2. Bundeslige Karslruhera.

Nakon što je u prvoj utakmici u Hamburgu bilo 1:1 i večeras je u uzvratu bio isti rezultat. Karsluher je poveo u 78. minuti (Yabo), a domaće je u 90. minuti šokirao Marcelo Diaz. U produžetku je gol vrijedan ostanka zabio Nicolai Mueller.

U zadnjim minutama produžetka domaći su promašili i jedanaesterac.

HSV je jedini klub u Njemačkoj koji je odigrao sve dosadašnje sezone u Bundesligi od njezina osnutka 1964. godine, a ove je sezone došao najbliže ispadanju u drugu ligu.

HSV je sezonu završio na 16. mjestu u prvoj, a Karlsruhe na trećem mjestu u drugoj ligi. Po završetku ligaškog dijela sezone iz prve lige su izravno ispali Paderborn i Freiburg, dok su iz druge u prvu ligu promovirani Ingolstadt i Darmstadt.

Klub iz Hamburga se i prošle sezone ispadanja spasio u kvalifikacijama, a tada je bio uspješniji od Greuther Fuertha zbog više postignutih pogodaka u gostima.