Prvi poraz u 2016.

Rukometašice Izviđača izgubile u derbiju od Jedinstva

Sport / Rukomet | 03. 04. 2016. u 06:55 D.L.

U derbiju 16. kola Premijer lige BiH, u subutu navečer u Tuzli rukometašice Jedinstva pobijedile su Izviđač iz Ljubuškog rezultatom 26:25 (11:11), nanijevši im prvi poraz u drugom dijelu sezone.

Gošće su sredinom prvog poluvremena vodile 5:9, ali je poluvrijeme završeno rezultatom 11:11. Na krilima vratarke Have Huskić, koja je upisala 15 obrana, Tuzlanke su u 48. minuti povele s 22:15. Potom su u napadu napravile nekoliko tehničkih pogrešaka, pa su se Ljubušanke vratile u igru, a u 29. minuti pogotkom Anje Tambić uspjele su izjednačiti rezultat na 25:25.

Tridesetak sekundi prije kraja susreta Indira Horozović je postigla pogodak, a nakon toga domaće igračice uspjele su se obraniti slaviti.

U ekipi Jedinstva najviše pogodaka postigle su Indira Horozović 9, Admira Zvekić 6 i Marijana Sorak 5. U ekipi Izviđača Marija Boras je postigla 10 pogodaka, a Dea Vuković 4.