Liga prvaka

Real slavio na Anfieldu, Mandžo i društvo potopili Malmo

Sport / Nogomet | 22. 10. 2014. u 20:56 Z.S.

Real Madrid potopio je u trećem kolu Lige prvaka na Anfieldu Liverpool s 0:3, uz gol Ronalda i dva gola Benzeme u prvom poluvremenu.

Gradski suparnik Kraljevskog kluba Atletico Madrid je na svom Vicente Calderonu s visokih 5:0 deklasirao švedski Malmo, drugi gol za pobjednike postigao je Mario Mandžukić, dok je Arsenal pogocima u 89. i 91. minuti preokrenuo zaostatak na gostovanju kod Anderlechta.

Zanimljivo, dok je Realu u Liverpoolu pripalo prvo poluvrijeme, Atletico je mrežu pet puta zatresao u drugom poluvremenu, golijadu je u 48. minuti otvorio Koke, nadovezao se u 61. Mandžukić, a dvije minute kasnije na 3:0 povisio je Griezmann. U samoj završnici Godin i Cerci su u 87. i 90. minuti postavili konačnih 5:0. Mandžukić je krenuo u početnoj postavi i zamijenjen je u 77. minuti.

Real je u vodstvo na Anfieldu doveo Cristiano Ronaldo u 23. minuti, a u 31. i 41. mrežu je tresao Karim Benzema. Luka Modrić odigrao je vrlo dobrih 90 minuta u redovima gostiju, dok je Dejan Lovren također proveo cijelu utakmicu na terenu u redovima poraženog satava.

Veliko iznenađenje priredio je grčki Olympiakos, koji je golom Kasamija u 36. minuti svladao Juventus, zakompliciravši situaciju u skupini A, u kojoj su još Atletico i Malmo.

Arsenal je kod Anderlechta zaostajao od pogotka Deschachta u 80. minuti, ali Gibbs u 89. i Podolski u 90. minuti donijeli su potpuni preokret i pobjedu Topnika.

Rezultati utakmica 3. kola nogometne Lige prvaka u skupinama A, B, C i D:

SKUPINA A:
Atletico Madrid - Malmo 5-0 (Koke 48, MANDŽUKIĆ 61, Griezmann 63, Godin 87, Cerci 90+3)
Olympiakos - Juventus 1-0 (Kasami 31)