finale kupa

Radnik ostavio Slobodu bez trofeja i Sarajevo bez Europe

Sport / Nogomet | 18. 05. 2016. u 16:48 S. M.

Momčad Radnika iz Bijeljine pobijedila je Slobodu iz Tuzle s 3:0 u uzvratnoj utakmici finala Kupa Bosne i Hercegovine te s ukupnih 4:1 osvojila svoj prvi trofej u povijesti.

Takav ishod znači da će Radnik prvi put ići u Europu, a da bez nje ostaje Sarajevo, koje se nadalo da će taj trofej osvojiti Tuzlaci, čime bi donedavni prvak izborio plasman.

Ipak, na punom stadionu u Bijeljini Radnik je posve nadigrao goste iz Tuzle, koji apsolutno nisu ništa napravili u uzvratu.

Radnik-Sloboda 1:0 by redakcija1

Dušan Hodžić već je u petoj minuti doveo domaćina u vodstvo, a u drugom poluvremenu prolaz je s dva gola potvrdio Dušan Memišević.

Trener Slobode Husref Musemić morao je na tribine prije kraja utakmice, jer ga je početkom drugog dijela isključio Ognjen Valjić.