NBA

Po devet poena Bogdanovića i Teletovića u porazu Netsa

Sport / Košarka | 06. 11. 2014. u 10:17 I. M.

Košarkaši Brooklyn Netsa u svom su drugom domaćem nastupu ove sezone pretrpjeli prvi poraz. Bolji od njih su iznenađujuće bili Minnesota Timberwolvesi sa 98:91.

Košem Joea Johnsona 1:28 minuta prije kraja Netsi su poveli sa 91:89, ali gosti iz Minnesote su do kraja susreta postigli devet poena zaredom. Prvo je Ricky Rubio položio za 91:91, a nakon izgubljene lopte Johnsona Nikola Peković je postigao koš uz dodatno slobodno bacanje za 91:94 da bi potom Brook Lopez napravio prekršaj u napadu što je kaznio Thaddeus Young i još jednim pogotkom odveo Minnesotu na nedostižnih 91:96.

Kevin Martin je sa 26 koševa bio najefikasniji kod Wolvesa, prvi izbor ovogodišnjeg "drafta" Andrew Wiggins je dodao 17, dok je sjajan učinak imao i Ricky Rubio sa 14 pogodaka, 12 asistencija i osam skokova.

Kod Netsa najučinkovitiji su bili Joe Johnson sa 22 i Deron Williams sa 19 poena, dok je Bojan Bogdanović za domaće ubacio devet koševa (šut iz igre 3-8, trica 1-4, slobodna bacanja 2-2) uz dva skoka i jednu osvojenu loptu.

Mirza Teletović igrao je 21 minutu, a za to vrijeme je ubacio devet poena uz šest skokova, jednu blokadu i jednu izgubljenu loptu.