neslavan kraj sezone

Opet neredi u Crnoj Gori: U Nikšiću navijači stolicama gađali igrače Budućnosti

Sport / Košarka | 22. 05. 2015. u 11:33 I. M.

Košarkaška sezona u Crnoj Gori imala je neslavan kraj. Četvrti susret finala doigravanja u Nikšiću između domaće Sutjeske i podgoričke Budućnost prekinut je u 28. minuti zbog ulaska navijača na teren.

U tom trenutku Podgoričani su imali minimalnu prednosti (49:51), a nakon prekida utakmica se nije nastavila i Budućnost je tako obranila titulu.

Prethodno su se pokoškali Nemanja Vranješ i Omar Cook, bek domaćina je uhvatio za lice Amerikanca, pa su dobili isključujuće greške.

Uslijedila je reakcija obje klupe, navijači su utrčali na teren i to je bio kraj susreta.

Utakmica je prvi put prekinuta u prvom poluvremenu i to na pola sata. Nikola Ivanović se poslije postignute trice okrenuo ka tribinama, što je izazvanu burnu reakciju pristalica Sutjeske.

Gađali su gostujuću klupu i igrače stolicama, poslije čega su suci prekinuli susret na pola sata. Iz Sutjeske su danas osudili ponašanje svojih navijača, ali su dodali kako pojedini igrači Budućnosti “nisu bili na razini finala”.