Top 8

Mostarski stolnotenisači odlični na turniru u Foči

Sport / Flash | 20. 10. 2014. u 09:23 S. M.

U organizaciji stolnoteniskog kluba Perućica iz Foče odigran je Top 8 A i B grupe najboljih kadeta i kadetkinja BiH.

Odličan rezultat od mostarskih stolnotenisača ostvario je mladi kadetski reprezentativac BiH Sandro Soldo osvojivši 2. mjesto. Soldo je ostvario šest pobjeda uz samo jedan poraz od kasnijeg pobjednika Luke Mihailovića iz STK Banja Luka.

Ostali igrači STK Mostar igrali su važnu ulogu na ovom turniru pa su na kraju zauzeli šesto Anton Ljubić i osmo mjesto (Stjepan Palameta) u A grupi, dok su Marko Šimunović i Viktor Smoljan bili četvrti i šesti u B grupi.

Kadetkinje Mostara također su igrale važnu ulogu na ovom turniru. Iva Knezović je ostvarila 4. mjesto u A grupi dok je Leonarda Pušić osvojila 8. mjesto u B grupi. Rezultati ovih mladih igrača su još vrjedniji kad se doda da su igrali samo 16 najboljih natjecatelja u BiH nakon odigranih kvalifikacija u rujnu.

Stolnoteniski klub Mostar je bio najbrojniji na ovom Top 8 turniru. Slijedeće aktivnosti ovih mladih igrača su pripreme za ITTF turnir u Slovačkoj gdje će iz STK Mostara za reprezentaciju BiH nastupiti Sandro Soldo i Iva Knezović.