HNL

Mirko Marić dvostruki strijelac za Lokomotivu

Sport / Nogomet | 19. 10. 2014. u 21:17 S. M.

U nedjeljnim utakmicama 12. kola hrvatskog nogometnog prvenstva Hajduk je slavio u Koprivnici protiv Slaven Belupa s 1-0, dok je u malom gradskom derbiju Lokomotiva s 3-0 nadigrala Zagreb.

Hajduk je stigao do pobjede u Koprivnici pogotkom Tina Svena Sušića u 32. minuti. Bio je to jedini zgoditak na utakmici u kojoj su obje momčadi propustile veliki broj šansi. Hajduku je to peta pobjeda u sezoni s kojom se dodatno učvrstio na trećoj poziciji, a Slaven Belupo je ostao zadnji s tek devet bodova.

Zanimljivo je da su Splićani na zadnja dva gostovanja u Koprivnici primili čak šest pogodaka, a ovaj puta su svoju mrežu uspjeli sačuvati netaknutom.

Lokomotiva je u Kranjčevićevoj protiv Zagreba riješila pitanje pobjednika već u prvom dijelu, dvaput je strijelac bio bivši igrač Širokog Mirko Marić (11', 39'), a Damir Šovšić je pogodio iz penala u 18. minuti.

Lokomotiva je s 16 bodova ostala na petoj poziciji, s istim brojem bodova kao i četvrtoplasirani Split, dok je Zagreb ostao šesti s 13 bodova.