Judo

Dominacija Haruna Sadikovića na Europskom juniorskom judo kupu

Sport / Ostali sportovi | 22. 08. 2016. u 11:01 S.K.

Bosanskohercegovački judist Harun Sadiković osvojio je prvo mjesto na Europskom kupu za juniore, održanom prošlog vikenda u rumunskom Ploiestiju.

Osvojivši i novih 70 bodova za europsku rang listu, član sarajevskog Judo kluba Nippon na posljednjem je kvalifikacijskom turniru za Europsko juniorsko prvenstvo pokazao zavidnu formu u kategoriji više od 100 kg, , saopćeno je iz Judo saveza Bosne i Hercegovine.

U prvoj borbi Sadiković je pobijedio predstavnika Rumunjske Andreja Zahariju sa 10:9, u drugoj borbi bio je bolji od predstavnika Srbije Aleksandra Krsmanovića, dok je u finalu "iponom" savladao predstavnika Slovenije Eneja Marinića.

Pored Sadikovića, boje BiH branili su Nikola Mišković i Ivana Kukić koji nisu uspjeli osvojiti medalju.

Turnir se bodovao za EP koje se od 14. do 17. rujna održava u španjolskoj Malagi.