Ništa od senzacije

Damir Džumhur uzeo set Ferreru i časno ispao s US Opena

Sport / Ostali sportovi | 26. 08. 2014. u 22:06 I. M.

Najbolji bosanskohercegovački tenisač Damir Džumhur završio je debitantski nastup u glavnom turniru US Opena u prvom kolu, no Džumhur se predstavio u sjajnom svjetlu.

22-godišnji Sarajlija očekivano je poražen od Davida Ferrera (1:6, 2:6, 6:2, 3:6), no četvrtom nositelju i petom tenisaču svijeta pružio je odličan otpor te mu uzeo jedan set.

Nakon što je glatko izgubio prvi, u drugom je pokazao da se može nositi sa Španjolcem, a onda zaigrao izvrsno u trećem setu kojeg je dobio s 5:2.

I kada se činilo da bi Džumhur mogao potpuno zakomplicirati meč, bh. tenisač zadobio je bolove u lijevoj nozi zbog čega je više puta morao tražiti pomoć fizioterapeuta. Ferrer mu je uzeo servis na početku četvrtog seta, a onda kod 5:2 još jedan za težu od očekivanog pobjedu nakon dva sata i 14 minuta borbe.