Prva pobjeda

Chelsea kod WBA do prve pobjede

Sport / Nogomet | 23. 08. 2015. u 12:19 Z.S.

Iako je završio utakmicu s desetoricom igrača branitelj naslova Chelsea ostvario je u gostima kod West Bromwich Albiona prvu pobjedu u novoj sezoni.

Već u 11. minuti Nemanja Matić skrivio je kazneni udarac, no Curtois je obranio Morrisonu, a devet minuta kasnije gosti su poveli pogotkom pridošlice iz Barcelone Pedra, koji je s 15 metara nakon duplog pasa s Hazardom svladao domaćeg vratara. Bio mu je to prvi gol u novom dresu. U 30. minuti Pedro je asistirao Costi za 0:2.

Pet minuta kasnije Morrison se iskupio za promašeni jedanaesterac pogotkom za 1:2, a Azpilicueta je u 41. minuti pogodio za 1:3, što je bio rezultat prvog poluvremena.

Onda je John Terry u 55. minuti dobio izravni crveni karton, a WBA je smanjio na 2:3 drugim golom Morrisona u 59. minuti. Do kraja je nekoliko dobrih prilika za Chelsea imao Costa, no nije bio precizan. Za promašaje je kazna gotovo stigla u 90. minuti, kada je Rondonov udarac iz vrlo dobre pozicije obranio Curtois, spriječivši izjednačenje.