Finalna utakmica

Čelik osvojio regionalnu ragbi ligu

Sport / Flash | 18. 05. 2015. u 06:41 S.S.

Čelik je pobjednik 8. izdanja Regionalne ragbi lige, koju je okončao sa svih šest pobjeda, te je postao prvi je bh. sportski kolektiv koji se okitio trofejom u nekom regionalnom natjecanju! Zeničani su u subotu, u svom prvom finalu u ovom natjecanju, pred oko 1.500 svojih navijača, s visokih 29:14 (20:0) porazili do sada jedinog osvajača ovog natjecanja splitsku Nadu.

Čelik je trofej osigurao furioznim startom, a poveli su već u 1. minuti nakon skora Sedada Tufekčića i pretvaranja Sabahudina Subašića. Zeničani su u 27. minuti vodili s 20:0, te se uspjeli obraniti pred naletom Splićana u finišu prvog dijela.

Nada je u drugom dijelu ubacila tri svježa igrača, ali je prve poene opet upisao Subašić za vodstvo od 23:0. Gosti su u 50. minuti smanjili na 23:7, a opet ih je pretvaranjem iz kazne za 3 poena smirio Subašić koji je povisio na 26:7.

Nada je u 62. minuti smanjila na 26:14, ali je najbolji zenički igrač Subašić u 69. minuti postavio konačnih 29:14. Subašić je meč završio sa 24 poena, a osim njega se u strijelce još upisao samo Sedad Tufekčić, koji je postigao uvodnih 5 poena.

Nakon meča su i navijači, koje su predvodili momci iz "Robijaša", provalili u teren i sa svojim ljubimcima proslavili prvi trofej.