Pobjeda u finalu protiv Zagreba

Vardar Igora Karačića obranio naslov pobjednika SEHA lige

Mostarac Igor Karačić ponovno je sa svojim Vardarom osvojio regionalnu rukometnu SEHA ligu.
Sport / Rukomet | 04. 04. 2019. u 08:30 Bljesak.info

Rukometaši Zagreba nisu uspjeli osvojiti naslov pobjednika regionalne SEHA lige, u finalu završnog turnira u bjeloruskom Brestu izgubili su od skopskog Vardara s 23-26 (12-14).

Hrvatski je prvak bolje otvorio utakmicu i bio u prednosti u prvih 20 minuta. Najveću razliku od plus tri ostvario je u 12. minuti kada je bilo 7-4, no tu prednost izgubio je u samo dvije minute. Vardar je prvi put poveo u 24. minuti sa 11-10 i do kraja dvoboja više nije zaostajao iako je Zagreb u nekoliko navrata dolazio do izjednačenja, javlja Hina.

Posljednji put Zagreb je zaprijetio dvije i pol minute prije kraja kada je Zlatko Horvat nakon presječene lopte u obrani u protunapadu smanjio na 23-24. No, do kraja dvoboja su Stoilov i Skube bili precizni za Vardar koji je tako obranio naslov pobjednika ovog natjecanja.

Luka Mrakovčić je s četiri gola bio najefikasniji kod Zagreba, po tri su postigli Božić Pavletić, Horvat i Vlah, dok su Vardar predvodili Dainis Krištopans sa sedam i Timur Dibirov s pet golova.

I prošle godine u finalu su se susreli Vardar i Zagreb, a tada je u Skoplju makedonski sastav slavio sa 26-24, javlja Hina.

Zagreb je tako ostao na jednom osvojenom naslov u SEHA ligi osvojenom još 2013. godine.

Ranije u srijedu su rukometaši našićkog Nexea u susretu za broncu izgubili od domaćina turnira Meškova sa 19-24 (8-12). Marin Šipić i Halil Jaganjac su sa po pet golova bili najefikasniji kod Nexea, dok je Maksim Baranov s također pet pogodaka predvodio Meškov.

Najkorisnijim igračem (MVP) Final 4 SEHA lige proglašen je Vardarov latvijski div Dainis Kristopans.