Dobra utakmica

SP u rukometu: Japanci namučili Španjolce

Ljestvicu predvode Francuzi s maksimalnih šest bodova. Druga je Njemačka s pet, a treća Rusija ima četiri boda.
Sport / Rukomet | 14. 01. 2019. u 21:57 Bljesak.info

Rukometaši Španjolske svladali su reprezentaciju Japana sa 26:22 (10:11) u posljednjoj utakmici 3. kola skupine B na Svjetskom prvenstvu u Njemačkoj i Danskoj te su se pridružili hrvatskoj reprezentaciji s maksimalnim učinkom.

Rukometaši Rusije uzeli su bod domaćinu SP-a Njemačkoj odigravši 22:22 (10:12) u dvoboju 3. kola skupine A, ponajprije zahvaljujući izvrsnom Timuru Diburovu, igraču utakmice s osam pogodaka, i velikom povratku Rusije u zadnjih pet minuta.

Unatoč velikoj potpori navijača, kojih je u dvorani u Berlinu bilo 13.500, odličnom njemačkom kapetanu Uweu Gensheimeru (osam golova), te vodstvu 20:17 pet minuta prije kraja susreta, Nijemci nisu uspjeli slomiti otpor Rusa koji su upisali drugi remi na SP-u nakon otvaranja sa Srbijom.