Derbi Herceg-Bosne

Širokom nedovoljno ni Marušićevih 17 pogodaka: Zrinjski slavio na Pecari

Mostarci su i dalje jedina neporažena momčad u prvenstvu te drže prvo mjesto na ljestvici dok je Širokobriježanima ovo bio drugi uzastopni poraz te prvi na domaćem terenu.
Sport / Rukomet | 23. 11. 2019. u 14:20 Bljesak.info

Rukometaši Širokog poraženi su od Zrinjskog 33:37 (16:13) u derbiju 6. kola Prve lige Rukometnog saveza Herceg-Bosne igranom u subotu ujutro u dvorani Pecara u Širokom Brijegu.

Široki je vrlo dobro otvorio utakmicu te je vodio cijelo prvo poluvrijeme, a na odmor je otišao s prednošću od tri pogotka razlike (16:13).

U nastavku susreta Zrinjski je puno bolje zaigrao te izjednačio. Igralo se gol za gol sve do posljednjih deset minuta kada su se Mostarci odvojili na tri pogotka razlike te su u konačnici slavili s 33:37.

Više od pola pogodaka za Široki postigao je sjajni Mate Marušić - čak 17, no ni to nije bilo dovoljno za pobjedu. Po četiri pogotka pridodali su Hrkać i Šušak.

U redovima Zrinjskog s 12 pogodaka najbolji je bio Luka Ereš dok su po pet pogodaka pridodali Matić i Marijanović.

HRK Široki u 7. kolu gostuje u Kiseljaku kod istoimenog kluba.