Uvjerljiva pobjeda na početku sezonu

Široki ''vatreno krstio'' Rvacku na Pecari

Momčad iz Livna tako je imala ''vatreno krštenje'' u svom debitantskom nastupu u Ligi dok su Širokobriježani na najbolji način otvorili novu sezonu.
Sport / Rukomet | 12. 10. 2019. u 20:00 Bljesak.info

Rukometaši Širokoga pobijedili su Rvacku s uvjerljivih 36:22 (20:7) u susretu 1. kola Prve lige Rukometnog saveza Herceg-Bosne igranom u subotu navečer u dvorani Pecara.

Domaći su odlično otvorili susret te su iz minute u minutu povećavali prednost, a koliko je obrana bila na razini svjedoči podatak da su gosti u prvom poluvremenu postigli tek sedam pogodaka.

Pitanje pobjednika riješeno je tako već u prvih 30 minuta, a trener Širokoga Mihovil Bilać je u prvom poluvrijeme dao priliku igračima s klupe dok je u drugom dijelu susreta kombinirao momčad i dao priliku svim igračima koji su u opuštenom ritmu priveli utakmicu kraju slavivši s 14 pogodaka razlike (36:22).

Mate Marušić s 12 pogodaka predvodio je Široki do uvjerljive pobjede, dok su Petar Šušak i Lovrić Jurić pridodali po 5 pogodaka. Kod Rvacke su najučinkovitiji bili Naglić sa 7, Herceg sa 6 i Popović s 5 pogodaka.

U 2. kolu, koje je na rasporedu 19./20. listopada, HRK Široki gostuje u Tomislavgradu kod Delminiuma.