Premijer liga BiH

Rukometašice Jedinstva bolje od Katarine

Rukometašice Jedinstva AtlasRelaxa bolje od Katarine
Sport / Rukomet | 24. 03. 2018. u 19:58 Fena

Boljom igrom u drugom poluvremenu rukometašice tuzlanskog Jedinstva AtlasRelaxa nadigrale su u 16. kolu Premijer lige BiH mostarsku Katarinu rezultatom 37:23 (14:12).

Gošće su pružile snažan otpor favoriziranim Tuzlankama u prvom poluvremenu, ali se u nastavku razbranila domaća golmanica Aida Demirović, koja je upisala 11 odbrana i na kraju je proglašena igračicom utakmice.

Na krilima njenih odrana razvijale su se kontre domaćih koje je pogocima najčešće kapitalizirala Admira Zvekić.

Bilo je prilike i za ulazak na parket mladih igračica Jedinstva AR, a u strijelce se upisala kadetkinja Merisa Saletović.

Osim Zvekić, najviše golova za pobjednički sastav zabile su Neira Midžić 6, Matea Šumelj 5 i Sumejja Mujkić 4.

U ekipi Katarine Adna Orahovac postigla je 5 golova, a Andrea Soldo i Ana Marija Slišković po 4.