Domaćin pao na Mojmilu

Rukometaši Zrinjskog nanijeli težak poraz sarajevskoj Bosni

Ekipu Zrinjskog je do pobjede vodio sjajni Vedran Delić sa 11 golova, dok je šest dodao Marin Marić.
Sport / Rukomet | 20. 12. 2017. u 22:17 Bljesak.info

U veoma zanimljivoj i dinamičnoj utakmici u dvorani Ramiz Salčin na Mojmilu rukometaši Bosne poraženi su od Zrinjskog u posljednjoj utakmici ove kalendatske godine rezultatom 28:30.

Zrinjski je u meč 13. kola Premijer lige BiH ušao kao izraziti favorit s obzirom na seriju dobrih rezultata i činjenicu da je Bosna posljednja na ljestvici.

Dugo se igralo gol za gol, zapravo domaćin je samo na početku imao 2:0, a ponajviše zahvaljujući obranama gostujućeg golmana Zrinjski se u 27. minuti prvi put odlijepio (13:11).

Golovi Harisa Bračkovića održali su Studente u životu, no Zrinjski je zabio u posljednjoj sekundi pa je na odmor otišao s prednošću 15:14, piše SportSport.ba.

U istom ritmu, gol za gol, nastavljeno je i u drugom poluvremenu, a vrlo zanimljivo je bilo u 42. minuti.

Domaći i pored tri igrača više nisu uspjeli poentirati, naprotiv - u takvom omjeru snaga primili su gol.

To kao da je odredilo dalji tijek susreta. Poveli su Plemići ponovo 25:23, a ni minuta odmora za kojom je posegnuo trener Ejub Kukavica nije unijela mirnoću u redove Bosne.

I dalje se griješilo, a Zrinjski je znalački priveo meč kraju do konačnih 30:28.

Kada je u pitanju ekipa Bosne, najefikasniji je bio Tarik Alibegović koji je postigao šest golova, dok je jedan manje upisao Ismir Salkić.