Challenge kup

Rukometaši Vogošće poraženi od Fyllingena

Revanš dvaju timova u kojem će Norvežani biti formalni domaćini igra se u nedjelju u 17 sati u istoj dvorani.
Sport / Rukomet | 25. 11. 2017. u 23:07 Bljesak.info

/ Rukometaši Vogošće

Rukometaši Vogošće Poljine hills večeras su u dvorani "Amel Bećković" poraženi od norveškog Fyllingena iz Bergena rezultatom 35:33 (18:17) u prvom meču trećeg kola Challenge kupa.

Norvežani su od početka imali prednost, a nakon 15 minuta prvog poluvremena vodili su sa pet golova razlike. Međutim Vogošćani su zaigrali bolje i uspjeli polagano stizati rezultat da bi na odmor otišli sa vodstvom 18:17.

U drugom dijelu susreta gosti su brzo poravnali rezultat i desetak minuta se igrao 'gol za gol', da bi rukometaši Vogošće sredinom drugog djela meča napravili tri gola razlike.

Međutim, u nastavku utakmice domaćini su posustali pa su Norvežani do kraja uspjeli izjednačiti rezultat i na kraju preokrenuti i trijumfovati.

Najefikasniji u ekipi Vogošće bio je Alen Geko i Boris Bosić sa po sedam golova, dok je kod gostiju najučinkovitiji bio Tore Andre Lunde sa oma pogodaka.