31:22

Odlično izdanje Plemića premalo za plasman na Final Four

Sport / Rukomet | 09. 02. 2019. u 18:39 Bljesak.info

HMRK Zrinjski odigrao je u subotu odličnu utakmicu u svojoj dvorani protiv visočke Bosne u uzvratu četvrt-finala Kupa i slavio s 31:22 ali će na Final Four ipak Visočaci koji su u prvoj utakmici slavili s 13 razlike.

Lijep rukomet vidjeli smo u prvom poluvremenu u dvorani na Bijelom Brijegu, obje momčadi svjesne da se stanje glede polufinaliste ne može promijeniti igrale su lijepo za oko, a u toj igri za gol više u prvom poluvremenu bolje su se snašli domaći rukometaši koji su otišli na odmor s prednošću od 16:13.

Drugo poluvrijeme HMRK Zrinjski je otvorio fantastičnom obranom i postupno je povećavao prednost. U tim trenutcima sjajni su bili Mislav Grgić i kapetan Mandarić, no razlika koju je trebalo dostići ipak je bila prevelika i nakon ogromnog trijumfa u prvoj utakmici na Final Four idu Visočaci koji su s ukupnih 4 razlike osigurali plasman na Final Four.

Domaći mogu biti zadovoljni igrom pred gostovanje Vogošće u nastavku natjecanja u Premijer Ligi Bosne i Hercegovine, pošto su večerašnjom izvedbom solidno sprali katastrofalan dojam koji su ostavili prije nekoliko dana u Visokom gdje ih je Bosna razbila s 13 razlike.

Mislav Grgić s 8 i kapetan Bernard Mandarić s 5 pogodaka najbolji kod domaćina, Toromanović sa 6 i Međić s 5 najbolji kod Bosne.

Bosna i Vogošća u polufinalu Kupa BiH

Rukometaši visočke Bosne i Vogošće plasirali su se u polufinale Kupa Bosne i Hercegovine.

Bosna je u uzvratnom susretu četvrtfinala Kupa večeras u Mostaru poražena od Zrinjskog sa 31:22, ali je usprkos uvjerljivom porazu prošla u polufinale zahvaljujući pobjedi u prvom meču sa 31:18.

Poraz u uzvratnom susretu četvrtfinala pretrpjela je i Vogošća, koja je izgubila u gostima od Gračanice sa 26:22. Vogošćani ipak idu u polufinale zahvaljujući pobjedi u prvoj utakmici sa 30:25.

Večeras je odigrana i prva utakmica četvrtfinala između Sloge iz Gornjeg Vakufa i Izviđača, a slavili su igrači Sloge sa 26:20.

Dvorana Bijeli Brijeg, uzvratna utakmica 1/4 finala Kupa, HMRK Zrinjski - RK Bosna 31:22 (16:13)

HMRK Zrinjski: Džidić, Doko 2, Perić 1, Bošković 4, Čule, Mandarić 5, Šaravanja 2, Kozina, Primorac, Vučina, Ivanović 2, Babić 3, Marić 2, Kožulj, Grgić 8, Džeba 1

RK Bosna: K. Čabaravdić 4, Burić 4, Harmandić 1,E. Sirćo, Balta, Keso, Selimović, Toromanović 6, Imamagić 2, Međić 5, A.Čabaravdić, Omanović, H.Sirćo, Babić