Graz

EURO 2020 u rukometu: Bjelorusija uvjerljiva protiv Srbije

Sve do 22. minute Bjelorusi su održavali tri gola prednosti. No, onda su zaradili dva isključenja, što je Srbija znala iskoristiti i šest minuta prije kraja prvog dijela izjednačiti na 13:13.
Sport / Rukomet | 09. 01. 2020. u 20:01 Anadolija

Rukometne reprezentacije Srbije i Bjelorusije otvorile su natjecanje u grupi ''A'' Europskog prvenstva za rukometaše u Grazu. Nakon sjajnih 60 minuta slavili su Bjelorusi rezultatom 35:30, i time napravili veliki korak ka plasmanu u drugi krug natjecanja, javlja Anadolu Agency (AA).

Prvih desetak minuta igrao se jako brz rukomet, gotovo bez obrana, što je za posljedicu imalo veliki broj golova. U tom periodu niti jedna ekipa nije uspijevala rezultatski da se odlijepi, da bi to prva učinila Bjelorusija koja u 12. minuti, nakon pogotka Dzmitryja Nikulenkaua odlazi na plus tri (9:6). Odmah je reagirao srbijanski selektor Nenad Peruničić i pozvao timeout.

Sve do 22. minute Bjelorusi su održavali tri gola prednosti. No, onda su zaradili dva isključenja, što je Srbija znala iskoristiti i šest minuta prije kraja prvog dijela izjednačiti na 13:13. Čim je Bjelorusija kompletirala sastav vratila je i kontrolu nad rezultatom, pa je na odmor otišla sa minimalnom prednošću 16:15.

''Orlovi'' su na otvaranju drugo poluvremena uspjeli izjednačiti na 18:18, ali to je bilo sve što su napravili. Bjelorusi predvođeni sjajnim golmanom Nikulenkauom i Siarheijom Shylovichem u 38. minuti ponovo imaju tri gola prednosti (21:18), čime su primorali Peruničića da ponovo zove timeout. Bjelorusija dominaciju na terenu kruniše u 44. minuti, kada je po prvi put na utakmici povela sa pet golova razlike (25:20). Izabranici Iourija Chevtsova nastavili su sa sjajnom igrom i upisali ubjedljivu pobjedu od pet golova razlike.

U drugom susretu prvog kola grupe ''A'' večeras sa početkom u 20.30 sati sastat će se Hrvatska i Crna Gora.

Bjelorusija – Srbija 35:30 (16:15)

Dvorana Stadthalle u Grazu. Gledalaca: 3.500. Sudije: Duarte Santos i Ricardo Fonseca (Portugal). Sedmerci: Bjelorusija 2 (2), Srbija 8 (4). Isključenja: Bjelorusija 16 minuta, Srbija 6 minuta.

Bjelorusija: Matskevich 1 obrana, Brouka, Kulesh 5, Shylovich 5, Pukhouski 3, Nikulenkau 4, Shumak, Yurynok 3, Baranau 2, Lukyanchuk 1, Padshyvalau, Karalek 9, Vailupau 2, Bokhan 1, Gayduchenko, Saldatsenka 10 obrana. Selektor: Iouri Chevtsov.

Srbija: Cupara 2 obrane, Mošić, Vujić 4, Sretenović 5, Crnoglavac 2, Đukić 1, Pešić, Radivojević 6, N. Ilić 2, Pušica 2, V. Ilić 2, Nikolić, Kukić 1, Zelenović 4, Marsenić 1, Ivanišević 4 obrane. Selektor: Nenad Peruničić.