U grotlu tuzlanskog Mejdana

BiH pobjedom nad Švicarskom izborila dodatne kvalifikacije

Rukometaši BiH su slavili veliku pobjedu protiv Švicaraca rezultatom 21:15
Sport / Rukomet | 13. 01. 2018. u 21:45 Anadolija

Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine izborila je plasman u dodatne kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo svladavši u subotu navečer Švicarsku u tuzlanskom Mejdanu, javlja agencija Anadolija.

Rukometaši BiH su slavili veliku pobjedu protiv Švicaraca rezultatom 21:15. Bila je to pobjeda za prvo mjesto u Skupini 6 i plasman u dodatne kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019. godine u Danskoj i Njemačkoj.

Heroj bh. reprezentacije večeras bio je vratar Benjamin Burić koji je obranio čak 20 udaraca švicarskih rukometaša.

Prvo poluvrijeme BiH je dobila rezultatom 11:6 uz, prije svega, sjajnu igru u obrani koja je Švicarce ograničila na tek šest pogodaka.

Drugo poluvrijeme u sjajnoj atmosferi tuzlanskog Mejdana donijelo je puno zanimljiviji rukomet i veliku neizvjesnost.

Nakon što su u 38. minuti imali šest pogodaka prednost (13:7) rukometaši BiH su dopustili Švicarcima da smanje prednost na pogodak zaostatka u 51. minuti (16:15).

Ipak predvođeni sjajnim Burićem BiH je uspjela napraviti razliku i doći do pobjede.

BiH je u Skupini 6 završila prva s tri pobjede i porazom ispred Švicarske i Estonije, a protivnika u dodatnim kvalifikacijama znat će krajem ovog mjeseca.