Drama!

Portugal šokirao Francuze i izbacio Hrvatsku s Olimpijskih igara!

Hrvatski rukometaši su prvi put ostali bez nastupa na olimpijskom turniru od Sydneyja 2000.
Sport / Rukomet | 14. 03. 2021. u 22:35 Bljesak.info

Portugal je u dramatičnoj utakmici u Montpellieru slavio protiv Francuske 29:28 u utakmici trećeg kola kvalifikacijskog turnira za Igre u Tokiju.

Ovom pobjedom, dvije sekunde prije isteka vremena, Portugal je na Igre otišao skupa s Francuskom, a izbacio je Hrvatsku.

Francuzi su još četiri minute prije kraja vodili sa 28-25, ali su Portugalci završnom serijom 4-0 izborili mjesto na olimpijskom turniru u Tokiju.

Minutu prije kraja  Vincent Gerard je obranio zicer Franquinhu, no Portugalci su u posljednjoj minuti izjednačali na 28:28. Do kraja je bilo 40-ak sekundi i Francuzi su pozvali minutu odmora, ali su zbog pasivnog napada ostali bez lopte i Portugalci su u zadnjim trenucima utakmice postigli gol za pobjedu i eliminaciju Hrvatske!

Tamo će iz kvalifikacijske skupine 2 i Francuska, iz skupine 1 Norveška i Brazil te iz skupine 3 Švedska i Njemačka.

Svoje su sudjelovanje već prije osigurali Japan kao domaćin, Danska kao svjetski prvak iz 2019., Španjolska kao aktualni europski prvak, Egipćani kao prvaci Afrike, panamerički prvaci Argentinci te Bahrein kao pobjednik azijskih kvalifikacija.