RK Lokomotiva

Mostar: Borbenost prvog dana turnira 'Voljenom gradu'

U posljednjoj utakmici prvog dana igrale su ekipe 'Trebjesa' i 'Zrinjski'. Rad i upornost Crnogorki rezultirao je pobjedom, a ishod ove utakmice bio je 24-19 (poluvrijeme 12-9).
Sport / Rukomet | 22. 02. 2020. u 21:54 Bljesak.info

U Mostaru je u subotu započeo rukometni turnir pod nazivom 'Voljenom gradu', a u organizaciji Rukometnog kluba 'Lokomotiva'.

Na ovom turniru osim kluba organizatora, nastupa još pet rukometnih klubova, a riječ je o ŽRK 'Radnički' (Subotica), ŠR 'Sedmerac' (Gornji Vakuf), ŽRK 'Trebjesa' (Nikšić), ŽRK 'Leotar' (Trebinje) i HŽRK 'Zrinjski' (Mostar). U sklopu ceremonije otvorenja turnira s jednom plesnom točkom nastupile su članice Plesnog studija 'Flash' iz Mostara.

Prvog dana turnira odigrano je šest utakmica i pojedine ekipe su pokazale borbenost i odlučnost na putu da osvoje turnir. Titulu brane rukometašice ŽRK 'Trebjesa' iz Nikšića, a upravo one će igrati u finalu.

U prvoj utakmici dana sastale su se ekipe 'Lokomotive' i 'Sedmerca', te je konačan rezultat glasio 34-20 (poluvrijeme 13-9). Lokosice su od starta u utakmicu ušle odlučno, te prednost ni u jednom trenutnku nisu ispuštale.

U drugoj utakmici snage su odmjerile ekipe 'Leotar' i 'Zrinjski'. Mostarke su u ovom susretu bile bolje kako na poluvremenu (6-9), tako i na kraju utakmice (14-18). 'Lokosice' su briljirale i u drugoj utakmici, a igrale su protiv ekipe 'Radničkog'. U veoma dobroj utakmici, Mostarke su predvođene Azrom Letić odnijele pobjedu rezultatom 26-32 (13-18).

Braniteljice titule ('Trebjesa') su uvjerljivo svladale ekipu 'Leotara' rezultatom 29-12 (17-6).Gošće iz tima 'Sedmerac' igrale su narednu utakmicu protiv 'Radničkog', međutim gošće iz Vojvodine su pokazale bolju igru, te je krajnji rezultat glasio 13-23 (7-12).

U utakmici za 5. mjesto od 9:30 sati sastat će se ekipe 'Sedmerca' i 'Leotara', dok se za treće mjesto bore ekipe 'Radničkog' i 'Zrinjskog' (od 11 sati). U finalu od 12:30 sati sastat će se ekipe 'Lokomotive' i 'Trebjese'. Ulaz na sve utakmice je besplatan, te organizator poziva ljubitelje rukometa da dođu i podrže ekipe.