Osaka za povijest

Trijumf mlade Japanke na US Openu; Azarenka igubila i treći finale!

Osaka je do svoje treće grand-slam titule i druge na US Openu došla preokretom. Bjeloruska veteranka je furioznom igrom osvojila za prvi set sa 6-1 nakon samo 27 minuta, a u drugom je imala 'break' i vodila s 2-0.
Sport / Ostali sportovi | 13. 09. 2020. u 09:48 Bljesak.info

Japanska tenisačica Naomi Osaka osvojila je grand-slam turnir US Open svladavši u New Yorku 27. igračicu svijeta Bjeloruskinju Viktoriju Azarenku s 1-6, 6-3, 6-3 nakon nepuna dva sata igre.

Japanka je sve preokrenula, u odlučujućem setu oduzela je zarana Azarenki servis, no Bjeloruskinja se vraća s pbreakomp u sedmoj igri za 3-4.

Osaka, deveta igračica svijeta, ipak radi novi 'break' za 5-3 i potom završava meč koji će ostati u povijesti kao prvo grand-slam finale bez gledatelja, piše Hina.

Azarenka (31) tako nije uspjela doći na trijumfa i u svom trećem finalu na US Openu, gdje je poražena 2012. i 2013. godine, što malo podsjeća i na legendarnog Gorana Ivaniševića, koji je imao tri uzastopna poraza u finalima Wimbledona prije nego što je iz četvrog pokušaja došao do titule (2001.).

Osaka ima tri finala i tri pobjede na grand-slam turnirima, a postala je prva nakon Arantxe Sanchez-Vicario (1994.), kojoj je uspjelo u finalu doći do trijumfa nakon gubitka prvoga seta.

Mlada šampionka je prije dvije godine osvojila US Open, kao svoj prvi Grand Slam naslov, da bi prošle godine trijumfirala na Australian Openu.