Pobjeda od 3:2

Širokobriježanke teškom mukom do bodova na Ilidži

Širokobriježanke su gostovale na Ilidži, gdje su se susrele sa istoimenom ekipom, a da slomiju otpor domaćih djevojkama s Pecare trebalo je pet setova, unatoč znatnoj razlici između klubova na ljestvici.
Sport / Ostali sportovi | 18. 02. 2019. u 12:58 Bljesak.info

Neočekivano teško došle su do bodova odbojkašice HŽOK ''Smeč'' iz Širokog Brijega u 12. kolu odbojkaške Superlige Federacije BiH.

Širokobriježanke su gostovale na Ilidži, gdje su se susrele sa istoimenom ekipom, a da slome otpor domaćih djevojkama s Pecare trebalo je pet setova, unatoč znatnoj razlici između klubova na ljestvici.

Domaće igračice furiozno su ušle u susret i prvi set osvojile sa 25:16, da bi u drugom setu Širokobriježanke sa 25:19 poravnale na 1:1 u setovima.

Treći set dobile su na razliku (27:25) domaće odbojkašice, dok su u četvrtom setu Širokobriježanke slavile sa 25:11 i tako utakmicu odvele u tie-break.

U petom setu gošće s Pecare slavile su sa 15:11 i tako u Široki brijeg odnijele dva boda.

Širokobriježanke su trenutno četvrte sa 24 osvojena boda. Ispred njih su ''Igman'' iz Ilidže sa 27 i ''Novi Grad'' iz Sarajeva sa 33 boda. Vodi Mostar sa 38 bodova.

U sljedećem kolu Širokobriježanke u hercegovačkom derbiju na domaćem terenu dočekuju ekipu Čapljine.