Svjetska karate liga u Maroku

Širokobriježanin Ivan Kvesić osvojio broncu na svjetskom natjecanju

Ivan Kvesić osvojio broncu na Svjetskoj karate ligi (Rabat) Maroko
Sport / Ostali sportovi | 09. 04. 2018. u 08:29 Bljesak.info

U kategoriji – 84 kg Ivan Kvesić iz Širokog Brijega nastupio je u Maroku na Svjetskoj karate ligi koja je ujedno i jedina  muška medalja za hrvatsku reprezentaciju, te je u ženskom dijelu natjecanja  osvojila Aleksandra Hasani žene -55 kg 3. mjesto, priopćeno je iz Karate kluba Hercegovina - Zagreb.

U prvoj borbi pobijedio je predstavnika Ukrajine 5:1, u drugoj borbi 3:0 predstavnika Španjolske, u trećem kolu gubi od predstavnika Egipta koji je se nadalje plasirao u finale te  Ivanu uslijedile repasažne borbe i prilika  za broncu. Ivan je to jako dobro iskoristio te u prvoj repasažnoj borbi pobijedio predstavnika  Tunisa 3:1 te u borbi za broncu Nizozemca 3:0.

Njegove klupske kolege Ivan Martinac i Anđelo Kvesić nisu uspjeli dalje od prvoga kola.

Stručni tim KKHZ je  zadovoljan Ivanovim rezultatom te doista dobar motiv prije EP.