JK ''Neretva''

Šest medalja mostarskim judašima u Crnoj Gori

Turnir ima veliku tradiciju i okuplja veliki broj natjecatelja ovoga puta Mostarci su nastupili sa deset natjecatelja
Sport / Ostali sportovi | 05. 02. 2019. u 14:49 Bljesak.info

Mostarski judaši JK ''Neretve'' osvojili su šest medalja na međunarodnom judo turniru ''37. Kup Mimoza 2019.'' koji se održao u crnogorskom Igalo.

Turnir ima veliku tradiciju i okuplja veliki broj natjecatelja ovoga puta Mostarci su nastupili sa deset natjecatelja. Preko 540 natjecatelja iz Bosne i Hercegovine, Srbije, Kosova, Albanije, Bugarske i Crne Gore sudjelovalo je na turniru.

Galebovi ''Neretve'' su, tvrde, imali sjajne nastupe i time ostvarili odlične uspjehe i to četiri zlatne, jednu srebrenu i jednu brončanu medalju te tri peta mjesta.

''Posebno bi izdvojili dječaka, Rino Vrljić koji je kako saznajemo svoj prvi nastup imao baš na ovom judo turniru prije četiri godine i osvojio zlatnu medalju. Također Vrljić je i ovoga puta nadmašio sve svoje sportske protivnike te se opet popeo na najviše pobjedničko postolje osvojivši prvo mjesto i zlatnu medalju'', navode u priopćenju kluba.

Zlatne medalje osvojili su: Rino Vrljić -46 kg (U13), Korina Džidić -44 kg (U13), Hrvoje Knezović -66 kg (U15) i Helena Čule -70 kg (U18), dok je srebrenu medalju osvojio Sergej Jarendić +73 kg (U15), a brončanu Stjepan Salmanić -50 kg (U15).

Peta mjesta osvojili su: Ana Vranješ -40 kg (U13), Josip Previšić -73 kg (U18) i David Brkić -66 kg (U15), priopćeno je iz JK ''Neretva''.