Najbolji od najboljih

Rafael Nadal najbolji sportaš Španjolske u povijesti

"Kralj šljake" je u 2017. postao prvi tenisač u povijesti koji je trijumfirao deset puta na jednom turniru i to na Rolan Garosu, u Monte Carlu i Barceloni.
Sport / Ostali sportovi | 05. 12. 2017. u 09:39 Bljesak.info

Prvi tenisač svijeta Rafael Nadal proglašen je za najboljeg sportaša u povijesti Španjolske u izboru madridskog sportskog dnevnika "As".

Tridesetjednogodišnji igrač je četvrti put u karijeri sezonu završio na čelnoj poziciji na ATP listi, a do sada je osvojio 75 ATP titula, od kojih 16 na Grand slam turnirima.

Pored toga Nadal je dvostruki olimpijski prvak i četvorostruki pobjednik Davis kupa.

U konkurenciji žena najbolja je plivačica Mirea Belmonte Garcija, olimpijska prvakinja iz Rio de Janeira na 200 metara leptir, koje je u karijeri osvojila još dva srebra i broncu na OI.