Državno prvenstvo

Plivačice 'Veleža' sa novim medaljama: Postale državne prvakinje u štafeti

Sport / Ostali sportovi | 17. 07. 2012. u 08:12 S.S.

Ljetno državno prvenstvo BiH za mlađe juniore, juniore i seniore završeno je u nedjelju, 15. srpnja 2012. godine. Na prvenstvu, koje je trajalo dva dana, sudjelovalo je oko 140 natjecatelja iz Bosne i Hercegovine.

Plivački klub 'Velež' se vratio u Mostar sa ukupno 21 osvojenom medaljom. Amina Kajtaz, najuspješnija članica 'Veleža', osvojila je ukupno 8 medalja - 5 zlatnih i 3 srebrene. Kajtazova je državna prvakinja u disciplini 50m leđno i 50m kraul i vice prvakinja u disciplini 50m delfin.

Đana Pobrić je osvojila 5 medalja - 3 zlatne i 1 srebrenu i 1 bronzanu medalju. Laura Bogdan i Amina Razić su osvojile po 3 zlatne i 1 bronzanu medalju.

Zlatne djevojke, Amina Kajtaz, Laura Bogdan, Đana Pobrić su osvojile tri puta zlato u štafeti 4x100m mix, 4x200 i 4x100m slobodno čime se ponijele titulu državnih prvakinja u plivanju, priopćeno je iz PK 'Velež'.