Solde

Pinturault postao najbolji francuski skijaš u povijesti

Pinturault je tako nadmašio zemljakinju Carole Merle koja je u Svjetskom kupu ostvarila 22 pobjede.
Sport / Ostali sportovi | 16. 03. 2019. u 17:02 Anadolija

Alexis Pinturault je pobijedio u veleslalomu voženom na finalu Svjetskog kupa, u Soldeu, u Andori. Bila je to njegova 23. pobjeda u Svjetskom kupu čime je postao najbolji francuski skijaš u povijesti.

Pinturault je već u prvoj vožnji nagovijestio da želi do trijumfa. Ostvario je najbolje vrijeme, koje je u drugoj vožnji znao sačuvati i sa 0,44 sekundi ispred Švicarca Marca Odermatta ostvario veliku pobjedu. Treće mjesto zauzeo je Slovenac Žan Kranjec sa zaostatkom od 1,03 sekundi.

Pinturault je tako nadmašio zemljakinju Carole Merle koja je u Svjetskom kupu ostvarila 22 pobjede. Jedan od najboljih francuskih skijaša svih vremena Jean-Claude Killy imao je 18 pobjeda.

Mali kristalni globus u veleslalomu osvojio je Austrijanac Marcel Hirscher, koji je u Soldeu zauzeo šesto mjesto. Hirscher je ujedno osigurao i osmu uzastopnu titulu ukupnog pobjednika Svjetskog kupa.