London 2012.

Olimpijski rekord Greversa

Sport / Ostali sportovi | 30. 07. 2012. u 22:15 S.S.

Matt Grevers postavio je olimpijski rekord i osvojio zlatnu medalju na 100 m leđno na Olimpijskim igrama u Londonu. Rezultatom 52,16 sekundi Grevers je slavio ispred sunarodnjaka Nicka Thomana (52,92), a treći je bio Japanac Ryosuke Irie (52,97).

U istoj disciplini kod žena slavila je Missy Franklin (58,23). Sedamnaestogodišnja Amerikanka slavila je ispred prve favoritkinja Australke Emily Seebohm, dok je bronzanu medalju osvojila Japanka Aya Terakawa.

Franklin je došla do druge medalje u Londonu, pošto je osvojila bronzu sa ženskom štafetom. Francuz Yannick Agnel osvojio je zlato na 200 metara slobodnim stilom i svojoj zemlji donio prvu olimpijsku medalju u toj disciplini.

Agnel, koji je najzaslužniji za zlato francuske štafete 4x100 m slobodno prethodne noći, slavio je ispred Kineza Sun Yanga koji je u subotu slavio na 400 m slobodno i Tae-hwan Parka iz južne Koreje, koji su podijelili drugo mjesto. Svjetski prvak Amerikanac Ryan Lochte bio je četvrti.