Važna pobjeda

Odbojkašice Mostara ostvarile prvu premijerligašku pobjedu

Mostarke su u gradu na Neretvi ostavile važne bodove, i trenutno se nalaze na šestom mjestu ljestvice.
Sport / Ostali sportovi | 16. 10. 2017. u 12:46 Bljesak.info

Odbojkašice Mostara upisale su proteklog vikenda na domaćem terenu pobjedu protiv ekipe Goražda. Mostarske su slavile sa 3:2 (25:19, 11:25, 20:25, 25:19, 15:12).

Radi se o iznimno važnoj pobjedi koja će zasigurno Mostarkama puno značiti u nastavku prvenstva, s obzirom da im je ovo prva sezona u Premijer ligi BiH.

Ujedno, radi se i o prvom domaćinstvu ekipe Mostara u Premijer ligi, pa je pobjeda samim time i emotivno važna za igračice i stručni stožer.

Domaće igračice bolje su otvorile utakmicu i u prvom setu slavile sa 25:19, nakon čega dolazi do preokreta pa djevojke iz Goražda osvajaju sljedeća dva seta sa 25:11 i 25:20. Mostarke se vraćaju u četvrtom setu koji slave sa 25:19, da bi u petom setu slavile sa 15:12.

Mostarke su tako u gradu na Neretvi ostavile važne bodove, i trenutno se nalaze na šestom mjestu ljestvice.

U sljedećem kolu ekipa Mostara gostuje u Brčkom kod viceprvakinja države, gdje će se sastati sa ekipom Jedinstva.

Utakmicu su pred 150 gledatelja sudili Adnan Muzur iz Hrasnice i Ivana Bartula-Gustin iz Neuma.